Özellikle normal doğumlardan sonra vaginada şekil bozukluğu ve genişleme olmaktadır. Bu durum cinsel  fonksiyonu her iki cins için kötü etkilemektedir. Vaginoplasty ile fazla ve sarkık mukoza çıkarılır gevşek vagen kasları onarılarak bu sorunlar giderilmektedir.

Genital Bölge Estetik Operasyonları ve Amaçları Nelerdir?

Sağlıklı bir cinsel yaşama sahip olmak için yüksek bir özgüven sahibi olmak önemlidir.  Genital bölge estetik operasyonları yoluyla elde edilen doğal ve genç bir görünüm sağlıklı cinsel yaşamı destekler. Pubik alan ve genital yapılar, geçen zaman, cinsel aktivite, doğumlar, kilo artışları ve kayıpları ile değişiklikler yaşar. En sık uygulanan kadın genital bölge operasyonları vajinoplasti,  labioplasti ve dış dudakların görünümünün yağ grefti ile gençleştirilmesidir.

Tedavi Detayları

Hazırlık

Ameliyat Öncesi Hazırlık Süreci Nasıldır?

Genital estetik operasyonlar için, ameliyattan en az 1 hafta önce aspirin ve diğer kan sulandırıcı kullanımını kesmek, vitamin (e vitamini gibi), bitkisel ürünler (domates tohumları, kiraz sapı vb.) ve bitkisel çaylar içmeyi bırakmalı, ameliyattan 24-48 saat önce alkol almamalı, ameliyattan 3 hafta önce sigarayı bırakmalı ve ameliyat sonrası iyileşme döneminde sigara kullanmamak gerekmektedir.

İletmek istediğiniz mesajınız:

[dynamichidden campaign "CF7_GET key='campaign'"]mpaign'"]

Tedavi Planı

  • Türkiye’de Kalma Süresi : 1- 2 Gün
  • Hastanede Yatış Süresi   : Aynı Gün taburcu edilir.
  • Operasyon Tipi               : Genel,  Lokal Anestezi veya sedasyon
  • Refakatçi                         : Hasta kendi bakımını yapabilmektedir.
  • Ameliyat Süresi               : 1 – 2 Saat

Operasyon ve Operasyon Sonrası Süreç Nasıldır?

Genital bölge estetik operasyonları genel anestezi, sedasyon ve lokal anestezi altında yapılabilir. Bu, yapılan operasyona bağlı olarak yaklaşık 1-2 saat süren cerrahi bir işlemdir. Bu ameliyatlardan sonra hastanede kalmak gerekli değildir. Genital bölgenin hijyeni korunmalıdır. Hasta ameliyattan 3 ila 5 gün sonra sosyal yaşama dönebilir. Cinsel aktivite de 3 hafta boyunca sınırlıdır. 6 hafta boyunca herhangi bir egzersiz yapılmamalıdır. Erken dönemde ameliyattan sonra ödem ve çürükler olabilir, bölge 1. ayın sonunda nihai görünümünü alacaktır.

Ameliyat Sonrası İz Kalır Mı?

Çoğunlukla izler zaman  içinde  belli, belirsiz hale gelir ve gizli izlerdir. Yine de yara iyileşmesi kişiye özeldir. Çok ender bazı hastalarda aşırı yara iyileşmesi (keloid, hipertrofık skar) olabilir.