Saç Ekimi Uzmanı Dr. Esin Eğilmez

Günümüz dünyasında erkeklerin en çok yaptırdığı estetik operasyonun başında saç ekimi gelmektedir. Artık saç traşı yapılmadan mevcut uzunluğu korunarak FUE saç ekimi operasyonu uygulanabilmektedir. Erkek tipi saç dökülmesinde ön hat ve yanlarda favori birleşme alanında ki kavis bölgelerde (gulf area )açılmalarla başlar. Buna ek olarak tepe bölgesi açıklığı oluşur. Bu tip açıklıklarda saçların tamamını tıraş etmeye gerek duyulmamaktadır. Seyrelmenin ve açılmaların olduğu saçların aralarına uygun teknikle girilebilir ve tıraş yapılmadan FUE saç ekimi yapılabilmektedir.

Özellikle ense bölgesindeki saçlarının en az 3-4 cm uzun olan erkeklerde, sadece iki santimlik uygun alanlar tıraş edilerek uzun saçlarıyla tıraşlı bölgeyi kamufle edilir.

Neden Saç Ekimi Neden Estevien Klinik?

Tüm insanlar hayatları boyunca çeşitli sebeplerden dolayı farklı seviyelerde sac dökülmesi ile karşılaşmaktadırlar. Dökülmenin seviyesine bağlı olarak çeşitli alternatif tedaviler ile estetik ve genç bir görüntüye sahip olmak mümkün.

Erkeklerde ki saç dökülmesinin en sık neden ailevi geçiş gösteren testesteron kaynaklı saç dökülmesidir.(androjenik alopecia) Erkek tipi saç dökülmesine sebep olan hormon dihidrotestesteron (DHT) dur.

DHI Türkiye  Kadınlarda ki saç dökülmesini sebepleri daha detaylı değerlendirilmesi gereken çeşitli hormonal ve ya metabolik sebeplerden kaynaklanabilir.

Hybrid Saç Ekimi Türkiye;

Saç dökülmesinin her iki cinste de diğer rastlanan ve araştırılması gereken sebepleri, tiroid hastalıkları, demir eksikliği, ilaçlar ve agresif yapılan diyetler, obezite cerrahisi, doğum gibi hızlı ve fazla kilo kayıplarına bağlı olabilir. Bununla birlikte sistemik veya dermatolojik hastalıklar geçici veya kalıcı saç dökülmesine neden olabilir. Bu hastalıklar, lupus, liken planoplaris ve alopesia areata olarak sayılabilir.

Saç dökülmesi sebep olacak diğer diş etmenleri de unutmamak gerekecektir yanlış uygun olmayan sac ve cilşt bakım ve temizleme materyalleri kullanılması, kirli hava- su, stres sayılabilir.

Estevien Klnik'de

2003 yılında tanımlanmış olan en son teknoloji ve teknik ()ve ekipmanların kullanıldığı saç köklerinin soğuk korumalı özel doku koruyucu solusyonlarının kullanıldığı ve PRP destekli FUE metodu ile sac ekimi yapılmaktadır. FUE Saç ekim OPERASYONUNDA geçtiğimiz yıllar içerisinde büyük ilerleme kaydedilmiş, mikro ve mini greft uygulamalar ile doğal ve estetik görünümü elde edildiği uygulamalar haline gelmiştir..

İletmek istediğiniz mesajınız:

[dynamichidden campaign "CF7_GET key='campaign'"]mpaign'"]

Dr. Esin Eğilmez ISHRS Dünya Kongresinde

Saç Ekimi Uzmanı Dr. Esin Eğilmez ISHRS (Uluslararası Saç Ekimi Cerrahisi Derneği) üyesidir ve derneğin dünya kongrelerine katılmaktadır.  Ayrıca saç ekimi konusunda birçok derneğin üyesi olan Dr. Esin Eğilmez Türkiye Saç Ekimi Derneğinin de kurucu üyesidir.

FUE Saç Ekimi Tekniği Nasıl Uygulanır? FUE (Follicular Unit Extraction)

DHI Türkiye

Saç ekimi operasyonu başın arka bölümünden, (genelde ense bölgesi her iki kulak arası bölgeden ,ihtiyaç halinde göğüs ve sakal bölgesinden,) saç köklerinin tek tek alınıp, saç dökülmesinin oluştuğu alanlara aktarılmasıdır. Bir çeşit doku nakli operasyonudur.

FUE saç ekim yönteminde, mikromotor ile verici bölgeden tek tek alınırlar. Mikromotor uçlarında her sac telinde farklı olarak kullanılan çapları 0.7-1.1 mm çapında değişen mikro pançlar mevcuttur.
FUE saç ekiminin başarısı saç köklerinin zarar verilmeden, hızla ve sorunsuz alınabilmesidir. FUE saç ekimi 4-6 saat gibi oldukça kısa zamanda yapılabilir.

Saç Ekimi Türkiye

FUE saç ekiminde  iyileşme normal hayata dönüş hızlıdır, cerrahi bir kesi ve dikiş yoktur. Alım alanında gözle görülür bir iz kalmaz.

Tedavi Detyları

Hazırlık

Operasyon Öncesi Hazırlık

Operasyondan en az bir hafta önce aspirin ve diğer antiagreganların tedavilerini durdurmak veya düzenlemek, vitamin almamak (e-vitamini gibi), bitkisel ürünler, yeşil çay, yeşil kahve ve bitki çayları, alkol tüketmemek gibi genel  kurallar geçerlidir. Ameliyattan 1 -2 gün önce sigara ve tütün kullanımı kesilmelidir. Ameliyattan sonra iyileşme döneminde sigara ve tütün kullanılmamalıdır.

Tedavi Planı

  • Türkiye’de Kalma Süresi : 2- 3 Gün
  • Hastanede Yatış Süresi   : Aynı Gün Taburcu
  • Operasyon Tipi               : Sedasyon/ Lokal/Confort-In
  • Refakatçi                            : İhtiyaç yoktur.
  • Operasyon Süresi             : 4 – 8 Saat

Yeni Anestezi Teknolojisi !

Confort-In yeni teknolojimizi duyurmaktan gurur duyuyoruz. Confort-In teknolojisi ile ağrı ve iğne olmadan işlem gerçekleştirebilmekteyiz.  Comfort-In teknolojisi saç ekimi operasyonunun konfor seviyesini artırmaktadır.

Yeni teknolojileri Dünya Kongrelerinde duyurulduğundan hemen sonra hastalarımıza sunabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.