Saç Ekimi Uzmanı Dr. Esin Eğilmez

Sac ekimi işlemi ile aynı basamaklara sahip olmakla beraber ense bölgesinden sakal yapısına uygun özellikli sac kökleri tek tek seçilir. Milimetrik uygun paternde çizimler ve işaretlemeler yapılır. Çok hassas ve uygun milimetrik slitler kullanılarak detaylı bir çalışma yapılır.

Neden Sakal/Bıyık Ekimi ve Neden Estevien Klinik?

Zamanla, genellikle cildimizde ve saçlarımızda yaşlanmanın etkileri ile kayıplar olur. Saç dökülmesi, bireyin daha yaşlı olarak algılanmasına neden olur. Bu durum öz güven kaybına ve mutsuzluk neden olabilir. Bu olumsuz durum yaşamın her alanında bireyleri olumsuz etkilemektedir. Saç dökülmesinin en etkili tedavisi saç ekimidir.

Estevien Olarak Kliniğimizde

2003 yılında tanımlanmış olan en son teknoloji ekipmanlarla , soğuk korumalı özel doku koruyucu solusyonların kullanıldığı PRP destekli FUE metodu ile ekim yapılmaktadır. FUE  ekim tekniğinde geçtiğimiz yıllar içerisinde büyük ilerleme kaydedilmiş, mikro ve mini greft uygulamalar ile doğal ve estetik görünüm elde edildiği uygulamalar haline gelmiştir.

İletmek istediğiniz mesajınız:

[dynamichidden campaign "CF7_GET key='campaign'"]mpaign'"]

Dr. Esin Eğilmez ISHRS Dünya Kongresinde

Saç Ekimi Uzmanı Dr. Esin Eğilmez ISHRS (Uluslararası Saç Ekimi Cerrahisi Derneği) üyesidir ve derneğin dünya kongrelerine katılmaktadır.  Ayrıca saç ekimi konusunda birçok derneğin üyesi olan Dr. Esin Eğilmez Türkiye Saç Ekimi Derneğinin de kurucu üyesidir.

Sakal-Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır?

Sakal/Bıyık ekimi operasyonu başın arka bölümünden, (genelde ense bölgesi her iki kulak arası bölgeden ,ihtiyaç halinde göğüs ve sakal bölgesinden,) köklerin tek tek alınıp, saç dökülmesinin oluştuğu alanlara aktarılmasıdır. Bir çeşit doku nakli operasyonudur.

FUE  ekim yönteminde, mikromotor ile verici bölgeden tek tek alınırlar. Mikromotor uçlar her telde farklı olarak kullanılan çapları 0.7-1.1 mm çapında değişen mikro pançlar mevcuttur.

FUE  ekiminin başarısı köklere zarar verilmeden, hızla ve sorunsuz alınabilmesidir. FUE ekimi 4-6 saat gibi oldukça kısa zamanda yapılabilir.

Tedavi Detayları

Hazırlık

Operasyon Öncesi Hazırlık Süreci

Operasyondan en az bir hafta önce aspirin ve diğer antiagreganların tedavilerini durdurmak veya düzenlemek, vitamin almamak (e-vitamini gibi), bitkisel ürünler, yeşil çay, yeşil kahve ve bitki çayları, alkol tüketmemek gibi genel  kurallar geçerlidir. Ameliyattan 1 -2 gün önce sigara ve tütün kullanımı kesilmelidir. Ameliyattan sonra iyileşme döneminde sigara ve tütün kullanılmamalıdır.

Tedavi Planı

  • Türkiye’de Kalma Süresi : 2- 3 Gün
  • Hastanede Yatış Süresi   : Aynı Gün Taburcu
  • Operasyon Tipi                 : Sedasyon/ Lokal/Confort-In
  • Refakatçi                            : İhtiyaç yoktur.
  • Operasyon Süresi             : 4 – 8 Saat

Yeni Anestezi Tekniği!

Confort-In yeni teknolojimizi duyurmaktan gurur duyuyoruz. Confort-In teknolojisi ile ağrı ve iğne olmadan işlem gerçekleştirebilmekteyiz.  Comfort-In teknolojisi saç ekimi operasyonunun konfor seviyesini artırmaktadır.

Yeni teknolojileri Dünya Kongrelerinde duyurulduğundan hemen sonra hastalarımıza sunabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.