Saç Ekimi Uzmanı Dr. Esin Eğilmez

Saç Ekimi Türkiye

Tüm insanlar hayatları boyunca çeşitli sebeplerden dolayı farklı seviyelerde sac dökülmesi ile karşılaşmaktadırlar. Dökülmenin seviyesine bağlı olarak çeşitli alternatif tedaviler ile estetik ve genç bir görüntüye sahip olmak mümkün.

Erkeklerde ki saç dökülmesinin en sık neden ailevi geçiş gösteren testesteron kaynaklı saç dökülmesidir.(androjenik alopecia) Erkek tipi saç dökülmesine sebep olan hormon dihidrotestesteron (DHT) dur.

DHI Türkiye  Kadınlarda ki saç dökülmesini sebepleri daha detaylı değerlendirilmesi gereken çeşitli hormonal ve ya metabolik sebeplerden kaynaklanabilir.

Hybrid Saç Ekimi Türkiye;

Saç dökülmesinin her iki cinste de diğer rastlanan ve araştırılması gereken sebepleri, tiroid hastalıkları, demir eksikliği, ilaçlar ve agresif yapılan diyetler, obezite cerrahisi, doğum gibi hızlı ve fazla kilo kayıplarına bağlı olabilir. Bununla birlikte sistemik veya dermatolojik hastalıklar geçici veya kalıcı saç dökülmesine neden olabilir. Bu hastalıklar, lupus, liken planoplaris ve alopesia areata olarak sayılabilir.

Saç dökülmesi sebep olacak diğer diş etmenleri de unutmamak gerekecektir yanlış uygun olmayan sac ve cilşt bakım ve temizleme materyalleri kullanılması, kirli hava- su, stres sayılabilir.

Neden Saç Ekimi ve Neden Estevien Klinik?

dhi türkiye 

Zaman içerisinde normal olarak cildimizde ve saçımızda kayıplar ve yaşlılık etkileri ortaya çıkar. Saç dökülmesi, kişiyi daha yaşlı algılanmasına neden olur. Bu durum kişiye öz güven kaybı ve mutsuzluk verebilir. Bu negatif algı da bireyleri hayatın her alanında olumsuz etkiler. İşte tam da bu yüzden saç kayıpları medikal tedavilerle ile tedavi edilemiyorsa ve en etkin tedavisi sac ekimidir.

Estevin Olarak Kliniğimizde

2003 yılında tanımlanmış olan en son teknoloji ve teknik ()ve ekipmanların kullanıldığı saç köklerinin soğuk korumalı özel doku koruyucu solusyonlarının kullanıldığı ve PRP destekli FUE metodu ile sac ekimi yapılmaktadır. FUE Saç ekim OPERASYONUNDA geçtiğimiz yıllar içerisinde büyük ilerleme kaydedilmiş, mikro ve mini greft uygulamalar ile doğal ve estetik görünümü elde edildiği uygulamalar haline gelmiştir..

İletmek istediğiniz mesajınız:

[dynamichidden campaign "CF7_GET key='campaign'"]mpaign'"]

Female Hair Transplant

Kadınlarda saç dökülmesi, daha ayrıntılı olarak değerlendirilmesi gereken çeşitli hormonal ve metabolik nedenlerden kaynaklanabilir. Her iki cinsiyette de saç dökülmesinin diğer nedenleri tiroid hastalıkları, demir eksikliği, hızlı ve aşırı kilo kaybı olabilir. Agresif diyetler, obezite cerrahisi ve doğum gibi nedenler de saç dökülmesine neden olabilir. Bununla birlikte, sistemik veya dermatolojik hastalıklar geçici veya kalıcı saç dökülmesine yol açabilir. Saç dökülmesine neden olan diğer dış faktörler olarak uygun olmayan saç ve cilt bakım maddeleri ve temizlik malzemeleri, kirli hava-su ve stres sayılabilir.

Dr. Esin Eğilmez ISHRS Dünya Kongresinde

Saç Ekimi Uzmanı Dr. Esin Eğilmez ISHRS (Uluslararası Saç Ekimi Cerrahisi Derneği) üyesidir ve derneğin dünya kongrelerine katılmaktadır.  Ayrıca saç ekimi konusunda birçok derneğin üyesi olan Dr. Esin Eğilmez Türkiye Saç Ekimi Derneğinin de kurucu üyesidir.

FUE Saç Ekimi Tekniği Nasıl Uygulanır? FUE (Follicular Unit Extraction)

DHI Türkiye

Saç ekimi operasyonu başın arka bölümünden, (genelde ense bölgesi her iki kulak arası bölgeden ,ihtiyaç halinde göğüs ve sakal bölgesinden,) saç köklerinin tek tek alınıp, saç dökülmesinin oluştuğu alanlara aktarılmasıdır. Bir çeşit doku nakli operasyonudur.

FUE saç ekim yönteminde, mikromotor ile verici bölgeden tek tek alınırlar. Mikromotor uçlarında her sac telinde farklı olarak kullanılan çapları 0.7-1.1 mm çapında değişen mikro pançlar mevcuttur.
FUE saç ekiminin başarısı saç köklerinin zarar verilmeden, hızla ve sorunsuz alınabilmesidir. FUE saç ekimi 4-6 saat gibi oldukça kısa zamanda yapılabilir.

Saç Ekimi Türkiye

FUE saç ekiminde  iyileşme normal hayata dönüş hızlıdır, cerrahi bir kesi ve dikiş yoktur. Alım alanında gözle görülür bir iz kalmaz.

Tedavi Detayları

Hazırlık

Operasyon için Nasıl Hazırlanılır?

Operasyondan en az bir hafta önce aspirin ve diğer antiagreganların tedavilerini durdurmak veya düzenlemek, vitamin almamak (e-vitamini gibi), bitkisel ürünler, yeşil çay, yeşil kahve ve bitki çayları, alkol tüketmemek gibi genel  kurallar geçerlidir. Ameliyattan 1 -2 gün önce sigara ve tütün kullanımı kesilmelidir. Ameliyattan sonra iyileşme döneminde sigara ve tütün kullanılmamalıdır.

Tedavi Planı

  • Türkiye’de Kalma Süresi : 2- 3 Gün
  • Hastanede Yatış Süresi   : Aynı Gün Taburcu
  • Operasyon Tipi                 : Sedasyon/ Lokal/Confort-In
  • Refakatçi                            : İhtiyaç yoktur.
  • Operasyon Süresi             : 4 – 8 Saat

Yeni Anestezi Teknolojisi !

Confort-In yeni teknolojimizi duyurmaktan gurur duyuyoruz. Confort-In teknolojisi ile ağrı ve iğne olmadan işlem gerçekleştirebilmekteyiz.  Comfort-In teknolojisi saç ekimi operasyonunun konfor seviyesini artırmaktadır.

Yeni teknolojileri Dünya Kongrelerinde duyurulduğundan hemen sonra hastalarımıza sunabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

.