PRP kişinin kendi vücudundan  özel tüplere alınan bir miktar kan örneğinden özel işlemler ile plazma hücreleri  yoğunlaştırılarak, yüksek oranda  saf plazma hücreleri içeren ve büyüme faktörlerinden zengin sıvı haline dönüştürülüp ihtiyaç duyulan  bölgeye  küçük enjeksiyonlar ile verilme işlemidir. PRP uygulamasında ki amaç, yıpranmış dokuların kendilerini yenilemesini başlatmak  ve yaşlanma etkilerini geciktirmektir.

İçeriğindeki  hücreler, büyüme faktörleri  kollajen ve bağ dokunun gelişim ve yenilenme hızını artırır, kök hücre gelişimine destek olur. Saç, yüz, boyun, dekolte bölgesi ve el sırtına cilt bölgelerine uygulanabilir. PRP, parlak, ince kırışıklıkları azalmış daha sıkı, sağlıklı bir cilt ve canlı saçlar oluşturmada oldukça etkili bir yöntemdir. Saç ekimi sonrası uygulama mevcut saç köklerini dökülmesini durdurmaya yardımcı olacağı gibi ekilen saç köklerinin hızlı ve daha güçlü çıkmasını sağlayacaktır.

 

PRP diğer yüz ve cilt gençleştirme. uygulamalarının (botox, dolgu, lazer, ultrsound, peeling, yağ grefti gibi) kalıcılığını ve etkinliğini artıran bir yöntemdir.

Tedavi Planı

Hazırlık

Uygulama öncesi bitki çay ve tabletlerin, aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçların alınmaması gereklidir. Uygulama sonrasında 24 saat makyaj yapılmamalı, güneş ışınlarından korunulmalıdır.

Kişinin kendi kanından hazırlandığı için alerji reaksiyon riski yoktur, uygulama sonrası az da olsa  kızarıklık,morluk ve şişlik olabilir ancak birkaç gün içerisinde kaybolur.

İletmek istediğiniz mesajınız:

[dynamichidden campaign "CF7_GET key='campaign'"]mpaign'"]

İşlemin Detayları

PRP Nasıl Uygulanır?

Seanslar halinde uygulanan PRP, 3-4 hafta ara ile en az 3 seans olacak şekilde başlanır, sonrasında cilt üzerindeki olumlu etkisinin devamlılığını sağlamak için yılda 1-2 kez kontrol ve destek tedavisi yapılmalıdır. Uygulama süresi 20 dakikadır . İşlem öncesi lokal anestezik kremler uygulanabilir.

İhtiyaç duyan herkese uygulanabilen bir yöntemdir, fakat platallet sayısı çok düşük olanlara, kanser hastalarına, kanama bozukluğu olan hastalara uygulanmamalıdır.