Estetik, çekici bir popo vücut hatlarını  ve bacakları arka ve yan görüntüde en önemli tamamlayıcı öğedir.  Ön arka bakışta yanlardan taşmayan,yan bakışta karın kavisi ile uyumlu olarak hafif dış ve yukarı kavisli popo görüntüsü ideal estetik popo olarak tanımlanabilir .

Tedavi Detayları

Hazırlık

Operasyon Öncesi Hazırlık Süreci

Ameliyattan en az 1 hafta önce aspirin ve diğer kan sulandırıcı ilaçların kesilmesi veya düzenlenmesi, vitaminler (e- vitamini gibi),bitkisel ürünler, yeşil çay,yeşil kahve ve bitki çaylarının içilmemesi, 24-48 saat öncesinden alkol alınmaması, sigara içiliyorsa 3 hafta öncesinde kesilmesi ve ameliyat sonrası nekahat(1 – 3 hafta) döneminde de kullanılmamaları gibi genel kurallar popo protezi operasyonlarında da geçerlidir.

Popo protezi operasyonları genel anestezi altında yapılmaktadır. Ortalama 2 saat kadar sürmektedir.

İletmek istediğiniz mesajınız:

[dynamichidden campaign "CF7_GET key='campaign'"]mpaign'"]

Tedavi Planı

  • Türkiye’de Kalma Süresi : 2- 3 Gün
  • Hastanede Yatış Süresi   : 1 Gün
  • Operasyon Tipi                :Genel Anestezi
  • Refakatçi                          : Hasta kendi bakımını yapabilmektedir.
  • Ameliyat Süresi               : 2  Saat

Operasyon Detayları

Popo Protezi Ameliyatı ve Ameliyat Sonrası Süreç Nasıldır?

Popo protezi yapısı meme protez gibi silikon jel yapılıdır.İşlem diğer protez uygulamaları ile benzer özelliklere sahiptir.

AMELİYAT ÖNCESİ HAZIRLIK DÖNEMİ NASILDIR?

Ameliyattan en az 1 hafta önce aspirin ve diğer kan sulandırıcı ilaçların kesilmesi veya düzenlenmesi, vitaminler (e- vit gibi),bitkisel ürünler, yeşil çay,yeşil kahve ve bitki çaylarının içilmemesi, 24-48 saat öncesinden alkol alınmaması, sigara içiliyorsa 3 hafta öncesinde kesilmesi ve ameliyat sonrası nekahat(1 – 3 hafta) döneminde de kullanılmamaları gibi genel kurallar popo protezi operasyonlarında da geçerlidir.

Popo protezi operasyonları genel anestezi altında yapılmaktadır. Ortalama 2 saat kadar sürmektedir.

POPO PROTEZİ AMELİYATI VE SONRASI DÖNEM NASILDIR?

Hastanede çoğunlukla 1 gün kalınmaktadır.Popo protezi uygulamalarından sonra vücut hareketlerine oturma pozisyonu dışında engel olmaz. 10 gün sonra normal iş yaşantısına dönülebilir.Popo protezi çok ağrılı bir operasyon değildir,ilk 48 saat gerginlik ve hassasiyet olabilir.Ağrı kesiciler ile rahatlıkla üstesinden gelinebilir.Hastalar ameliyat sonrasında oturmada hafif bir güçlük çekebilirler.  İlk 4 hafta hastaların korse kullanmaları gerekir. Altıncı haftaya kadar ağır egzersiz, özellikle koşu yapılmamalıdır.Operasyon sonrası ödem çözülmesi ve protezin son şeklini alması 2-3 ayı bulmaktadır.

Popo Protezi Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı?

Popo protezi iç çamaşırı içinde gizli kalacak şekilde orta hatta çok küçük bir  kesi yapılarak uygun plana (subfasiyal yada kas altına)  yerleştirilmektedir. Çoğunlukla izler zaman  içinde  belli, belirsiz hale gelir ve gizli izlerdir. Yine de yara iyileşmesi kişiye özeldir. Çok ender bazı hastalarda aşırı yara iyileşmesi (keloid, hipertrofık skar) olabilir..