Zaman içerisinde kalıtımsal nedenler, yaş, aşırı ve hızlı kilo alıp verme gibi durumlarda kollarda da sarkmalar oluşmaktadır. Bu sarkmalar kişiyi oldukça rahatsız etmekte kişinin kıyafet tercihini ve sosyal hayatını etkilemektedir. Bu sarkmaların büyük kısmı omuz ile dirsek arasında olmaktadır. Kol germe ameliyatı ile bu deformiteler giderilerek estetik bir görüntüye ulaşabiliriz.

Eğer  kilo artışına bağlı  sadece yağ fazlalığı olduğu düşünülüyorsa çeşitli liposuction  işlemleri uygulanarak bu durum ortadan kaldırılabilir. Liposuction işlemlerinin sonuç vermeyeceği derecede sarkma ve doku fazlalığı var ise kol germe işlemi yapmak gerekmektedir.

Tedavi Detayları

Hazırlık

Ameliyat Öncesi Hazırlık Nasıl Olmalı?

Ameliyattan en az 1 hafta önce aspirin ve diğer kan sulandırıcı ilaçların kesilmesi veya düzenlenmesi, vitaminler (e- vit gibi), bitkisel ürünler (domates çekirdeği,kiraz sapı vb.) ve bitki çaylarının içilmemesi, 24-48 saat öncesinden alkol alınmaması, sigara içiliyorsa 3 hafta öncesinde kesilmesi ve ameliyat sonrası nekahat döneminde kullanılmamaları gibi genel kurallar kol germe  ameliyatında da geçerlidir.

İletmek istediğiniz mesajınız:

[dynamichidden campaign "CF7_GET key='campaign'"]

Ameliyat Detayları

Ameliyat ve Sonrası Süreç

Genel anestezi altında ortalama 1-2 saat süren dirsekten omuz hizasına kadar olan bölgedeki sarkmış olan deri ve fazla olan yağ dokusunun çıkartılması ile yapılır. Bir gece hastanede kalınır. Operasyon sonrası  bandaj uygulanır. Bir hafta  içinde normal hayata dönülebilir.   Hasta ameliyattan üç -dört saat sonra ayağa kaldırılır. Dört hafta sonra ağır kol hareketlerini içeren egzersizler dışında spora başlanılabilir. Altı hafta sonra ise tüm spor aktiviteleri serbesttir.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası Dikiş İzi

Kol germe ameliyatında eriyen dikişler kullanıldığı için dikiş almaya gerek yoktur. Derideki ameliyat  izleri zaman  içinde  belli, belirsiz hale gelir ve gizli izlerdir. Yine de yara iyileşmesi kişiye özeldir. Çok ender bazı hastalarda aşırı yara iyileşmesi (keloid, hipertrofık skar) olabilir.

Ancak yapılan işlemin kalıcılığı yine de hastaya düşmektedir. Hastaların ameliyat sonrası kilo almamaları, düzenli spor yapmaları   kalıcı bir estetik sonuç için çok önemlidir

Tedavi Planı

Tedavi Planı Detayları

  • Türkiyede Kalma Süresi : 2 – 3 Gün
  • Hastanede Yatış Süresi   : 1   Gün
  • Operasyon Tipi               : Genel Anestezi
  • Refekatçi                          : Gerekli değil. Hasta kendi bakımını yapabilir.
  • Ameliyat Süresi                :  1 – 2 Saat