Deforme olmuş kızlık zarının onarımıdır. Sedasyon destekli lokal anestezi altında kolayca uygulanan bir onarım operasyondur..

What Are Genital Region Aesthetic Operations and Their Purposes?

Sağlıklı bir cinsel yaşama sahip olmak için yüksek bir öz güven sahibi olmak önemlidir. Genital bölge estetik operasyonları ile elde edilen doğal ve genç bir görünüm sağlıklı cinsel yaşamı destekler. En sık uygulanan kadın genital bölge operasyonları vajinoplasti, labioplasti ve dış dudakların görünümünün yağ grefti ile gençleştirilmesidir. Bölgedeki doku miktarına bağlı olarak,  şekillendirme (liposuction, yağ-greft) yöntemleri kullanılır.

Tedavi Detayları

Hazırlık

Operasyon Öncesi Süreç Nasıldır?

Genital estetik operasyonlar için, ameliyattan en az 1 hafta önce aspirin ve diğer kan sulandırıcı kullanımını kesmek, vitamin (e vitamini gibi), bitkisel ürünler (domates tohumları, kiraz sapı vb.) ve bitkisel çaylar içmeyi bırakmalı, ameliyattan 24-48 saat önce alkol almamalı, ameliyattan 3 hafta önce sigarayı bırakmalı ve ameliyat sonrası iyileşme döneminde sigara kullanmamak gerekmektedir.

İletmek istediğiniz mesajınız:

[dynamichidden campaign "CF7_GET key='campaign'"]mpaign'"]

Tedavi Planı

  • Türkiye’de Kalma Süresi : 1- 2 Gün
  • Hastanede Yatış Süresi   : Aynı Gün Taburcu
  • Operasyon Tipi                 :Genel,  Lokal Anestezi veya sedasyon
  • Refakatçi                            : Hasta kendi bakımını yapabilmektedir.
  • Ameliyat Süresi                 : 1 – 2 Saat

Operasyon Detayları

Operasyon Öncesi Hazırlık Nasıldır?

Genital estetik operasyonlar için geçerli genel kurallar; Aspirin ve diğer kan sulandırıcı ilaçları alımı ameliyattan en az 1 hafta önce durdurulmalı. Vitamin (e vitamini gibi), bitkisel ürünler (domates tohumları, kiraz sapı vb.) bitkisel çayları tüketilmemeli. Ameliyattan 24-48 saat içinde alkol alınmamış olmalı. Ameliyattan 3 hafta önce sigara ve tütün kullanımı bırakılmalı ve ameliyat sonrası iyileşme döneminde de içilmemelidir.

Operasyon Süreci ve Ameliyat Sonrası Dönem Nasıldır?

Genital bölge estetik operasyonları genel anestezi, sedasyon ve lokal anestezi altında yapılabilir. Bu, yapılan operasyona bağlı olarak yaklaşık 1-2 saat süren cerrahi bir işlemdir. Bu ameliyatlardan sonra hastanede kalmak gerekli değildir. Genital bölgenin hijyeni korunmalıdır. Hasta ameliyattan 3 ila 5 gün sonra sosyal yaşama dönebilir. Cinsel aktivite de 3 hafta boyunca sınırlıdır. 6 hafta boyunca herhangi bir egzersiz yapılmamalıdır. Erken dönemde ameliyattan sonra ödem ve çürükler olabilir, bölge 1. ayın sonunda nihai görünümünü alacaktır.

Ameliyat Sonrası İz Kalır Mı?

Çoğunlukla izler zaman  içinde  belli, belirsiz hale gelir ve gizli izlerdir. Yine de yara iyileşmesi kişiye özeldir. Çok ender bazı hastalarda aşırı yara iyileşmesi (keloid, hipertrofık skar) olabilir.