Gögüs Büyütme Türkiye

Meme büyütme ameliyatları yapılan çalışmaların sonuçlarında memnuniyeti en fazla olan meme estetiği  uygulaması olduğu görülmektedir. Ayrıca yapılan estetik ameliyatlar içinde en fazla artış gösteren ameliyat olma özelliğine de sahiptir.

Meme büyütme ameliyatlarında meme protezleri  (silikon veya serum fizyolojik) kullanılabileceği gibi hastanın kendi dokusu (fat-grafting) da kullanılabilir. Amaç  meme dokusunu  büyütmek ve şekillendirmektir.Meme protezinin içindeki dolgu maddesine göre ( silikon jel, serum fizyolojik), şekline göre (yuvarlak, damla şekilli) ve yüzeyinin özelliğine göre (düz yüzeyli, pürtüklü yüzeyli) çeşitleri vardır.  Kullanılan protezler FDA onaylı ( Food and Drug Administration,ABD) tarafından onaylanmış ve insan sağlığına zararı olmayan ürünlerdir.

Tüm meme ameliyatlarında olduğu gibi ameliyat öncesi memenin radyolojik değerlendirilmesi ( ultrason/mamografi) yapılır.

Meme büyütme ameliyatları sıklıkla  genç ve orta yaş gurubu bayanlar tarafından tercih edilmektedir.18 yaşını geçmeyen kişiler özel durumlar dışında ameliyat edilmez.

Gögüs Estetiği Nasıl Tanımlanır?

Bu tanım kesinlikle kişiden kişiye farklılık gösterebilir, ancak estetik bir memeyi şu şekilde tanımlayabiliriz. Kişinin bedeniyle orantılı olan, kişinin vücut çizgilerine uyan, önden bakıldığında konik bir şekle sahip olan bir meme ve memenin kıvrım çizgisini aşmadan yandan bakıldığında bir damla şeklinde olmalıdır.  Meme başı iyi tasarlanmalı ve meme ucunu çevreleyen karanlık alan memenin boyutuyla orantılı olmalıdır. Doğum, emzirme, kilo almak ve kaybetmek memenin dokusunda ve yapısında deformasyonlara neden olur. Genlerden ve hormonlardan kaynaklanan bazı durumlarda, meme dokusu ergenlikle birlikte vücutla orantılı olarak daha büyük, daha küçük veya asimetrik bir şekil kazanabilir. Öte yandan, bazı durumlarda, meme kanseri ve tedavileri gibi hastalıklardan dolayı yapısal deformiteler meydana gelebilir. Meme büyüklüğü (vücuda orantılı olarak daha büyük veya daha küçük), asimetrik görünüm, memenin yumuşaklığı veya meme başı şekli problemleri plastik ameliyatlarla çözülebilir.

Sütyen Altı ve Sütyen Çevresi Boyutları

Gögüs Büyütme İstanbul

Göğüslerin katlama çizgisinden geçen göğüs altı çevresi ölçümü sütyen altı ölçüsü değerini verir. Sütyen altı boyutları 5 cm birim artar ve ara değerler bir sonraki üst değer olarak alınır (75, 80, 85, 90 vb.)

Meme çizgisinden geçen göğüs çevresi ölçümünden sonra elde edilen değer ile sütyen büyüklüğü ölçüm değeri arasındaki fark göğüs ölçüsü değerini verir ve A, B, C, D ve DD olarak sınıflandırılır. Sütyen ölçüsünün sütyen boyutu sayısal değerin (75B, 80A vb.) Yanına yazılır ve boyut bu şekilde elde edilir.

Sütyen Altı ve Sütyen Çevresi Değerleri

<=70
71 – 75 6.5-13   –> B
76 – 80 14-19.5 –> C
81 – 85 19.5-26 –> D
90 100______100 >26______DD

Meme büyütme ameliyatları yapılan çalışmaların sonuçlarında memnuniyeti en fazla olan meme estetiği  uygulaması olduğu görülmektedir. Ayrıca yapılan estetik ameliyatlar içinde en fazla artış gösteren ameliyat olma özelliğine de sahiptir.

Meme büyütme ameliyatlarında meme protezleri  (silikon veya serum fizyolojik) kullanılabileceği gibi hastanın kendi dokusu (fat-grafting) da kullanılabilir. Amaç  meme dokusunu  büyütmek ve şekillendirmektir.Meme protezinin içindeki dolgu maddesine göre ( silikon jel, serum fizyolojik), şekline göre (yuvarlak, damla şekilli) ve yüzeyinin özelliğine göre (düz yüzeyli, pürtüklü yüzeyli) çeşitleri vardır.  Kullanılan protezler FDA onaylı ( Food and Drug Administration , ABD) tarafından onaylanmış ve insan sağlığına zararı olmayan ürünlerdir.

Tüm meme ameliyatlarında olduğu gibi ameliyat öncesi memenin radyolojik değerlendirilmesi ( ultrason/mamografi) yapılır.

Meme büyütme ameliyatları sıklıkla  genç ve orta yaş gurubu bayanlar tarafından tercih edilmektedir.18 yaşını geçmeyen kişiler özel durumlar dışında ameliyat edilmez.

Tedavi Detayları

Hazırlık

Ameliyat Öncesi Hazırlık

Ameliyatdan en az 1 hafta önce aspirin ve diğer kan sulandırıcı ilaçların kesilmesi veya düzenlenmesi, vitaminler (e- vit gibi),bitkisel ürünler, yeşil çay,yeşil kahve ve bitki çaylarının içilmemesi, 24-48 saat öncesinden alkol alınmaması, sigara içiliyorsa 3 hafta öncesinde kesilmesi ve ameliyat sonrası nekahat döneminde de kullanılmamaları gibi genel kurallar meme büyütme ameliyatında da geçerlidir.

Gerekli tüm radyolojik değerlendirmeler (ultrason / mamografi) ameliyat öncesi  yapılır.

İletmek istediğiniz mesajınız:

[dynamichidden campaign "CF7_GET key='campaign'"]mpaign'"]

Cosmetic Surgeon Dr. Okan Morkoc

Ameliyat Detayları

Gögüs Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır ve Ameliyat Sonrası Dönem Nasıldır?

Ameliyat öncesi istenilen büyüklük, şekil, kesinin yapılacağı bölgeye göre  çizim ve değerlendirmeler yapılır.

Meme büyütme ameliyatları  anestezi altında ortalama 2 saat  sürer.  Ameliyattan 6-8 saat sonra eve gidilebilir yada 1 gün hastanede kalınabilir. Nadiren dren takılabilir. Operasyon sonrası 4 hafta özel korse uygulanır. 4. haftadan sonra balensiz sporcu sütyenleri kullanılır.4 hafta boyunca yürüyüş dışında spor yapılmamalı ve ağırlık kaldırılmamalıdır, özellikle kol hareketlerine dikkat edilmelidir. 6.haftanın sonunda spor aktiviteleri yapılabilir. 3 ay gibi bir sürede meme  son halini alır.

AMELİYAT SONRASI EMZİRME FONKSİYONU VE HİS KAYBI OLUR MU?

İlk bir kaç gün özelikle meme başında hassasiyet ve gerginlik hissedilebilir. Ağrı kesici antienflamatuar ilaçlarla rahatlıkla giderilebilir.

Meme büyütme işlemleri emzirmeye engel olmaz.

Meme büyütme ameliyatlarında kesi için en sık memenin katlantı çizgisi ile paralel hat  ve meme başı etrafı kullanılır. Ameliyat izi uygulama yerleri nedeniyle fark edilmesi zordur. Çoğunlukla izler birkaç yıl içinde  belli, belirsiz hal almaktadır. Yine de yara iyileşmesi kişiye özeldir. Çok ender bazı hastalarda aşırı yara iyileşmesi (keloid, hipertrofık skar) olabilir.

Hastanın beklentilerinin ve ihtiyaçlarının anlaşılması, protezin büyüklüğü, tipi ve yerleştirilecek yerin doğru planlanması, meme büyütme ameliyatının başarısını belirleyen en önemli faktörlerdir.

Tedavi Planı

  • Türkiyede Kalma Süresi :  2-3 Gün
  • Hastanede Yatış Süresi :  1 Gün
  • Operasyon Tipi               : Genel Anestezi
  • Refakatçi                         : Hasta kendi bakımını yapabilmektedir.
  • Ameliyat Süresi              : 1 – 2 Saat

His Kaybı ve Emzirme Fonksiyonu Kaybına Neden Olur mu?

Meme büyütme operasyonu emzirmeyi engellemez. Göğüs büyütme ameliyatlarından sonra çok nadiren kalıcı duyu kaybı yaşanabilir.

Operasyon Sonrası İz Kalır Mı?

Meme büyütme ameliyatlarında, meme başı dairesi ve memenin katlama çizgisi ile paralel çizgi kesi için en sık kullanılan alandır. Cerrahi kesiyi konumu nedeniyle fark etmek zordur. Çoğu zaman, bu yara izleri birkaç yıl içinde belli belirsiz bir form kazanır. Yine de, yaranın iyileşmesi söz konusu kişiye özgüdür. Çok nadiren, bazı hastalar yara iyileşmesi problemleri (cheloid, hipertrofik yara) yaşayabilir.